Vizyonumuz

ReScience Teknoloji, akademik araştırma ortamında olgunlaştırılmış, bilimsel süzgeçten geçmiş bilgiyi çözüm odaklı kullanarak yüksek teknoloji ve özgün ürünler geliştirmek hedefiyle kurulmuştur.

Misyonumuz

Şirket olarak amacımız, İnsansız Hava Araçları, Otonom Sistemler, Yapay Zeka, İHA Model Uçak ve STEM Eğitimi, Sürü İnsansız Sistemler, Anti Drone Teknolojileri ve Modern Elektronik Harp Sistemleri konusunda fark yaratan bir teknoloji firması olmaktır.

Hikayemiz

ReScience Teknolojik Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri kanunu kapsamında 2018 yılında kurulmuştur ve bu kapsamda hizmet vermektedir.

Şirket, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanan kuruluş esas sözleşmesine göre, Ar-Ge ve danışmanlık hizmetleri verebilir, personel yetiştirme, eğitim ve buna benzer faaliyetlerde bulunabilir, çeşitli konularda yerli, yabancı, gerçek ve tüzel kişilerle ve firmalarla işbirliği yapabilir.

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri kanunu kapsamında yürütülen projeler için muafiyetlerden yararlanabilmekteyiz.

Ekibi Tanıyın

Tansu FİLİK, PhD

Kurucu & CEO

2002 yılında Anadolu Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki bütünleşik yüksek lisans ve doktorasını 2010 yılında tamamladı. 2002 – 2010 yılları arasında ODTÜ Sensör Dizisi ve Çok Kanallı Sinyal İşleme (SAM) grubunda çalışmalarda bulundu. 2010 – 2012 yılları arasında ASELSAN A.Ş. şirketinde Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri Bölümü’nde çalıştı. Elektronik destek ve haberleşme sistemleri için algoritma geliştirme çalışmaları yürüttü. 2012 yılından 2018 yılına kadar Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2018 yılında ReScience firmasını kurdu. Şu anda Eskişehir Teknik Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Professor olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. İşaret İşleme, anten dizileri, haberleşme sinyalleri yön ve konum kestirimi, yapay zeka alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

Fatma ÖZÜDOĞRU

Yazılım Mühendisi

Eskişehir Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Şirkette Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Devreler ve Sistemler Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimi görmektedir.

Mehmet AKTAŞ

Ar-Ge Destek Personeli

Anadolu Üniversitesi Havacılık Elektrik Elektroniği Bölümü’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Şirkette Ar-Ge Destek Personeli olarak çalışmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimi görmektedir.